مصاحبه با دکتر کسرائی در فاینکس 2017

  • 856 بازدید
  • دوشنبه, 28 فروردين 1396 06:29

دهمین دوره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که از آن به عنوان مهمترین رخداد مالی کشور یاد می شود، در حال برگزاری است؛ امسال نیز همچون سال های گذشته، فعالین بازار سرمایه آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید علاقه مندان قرار داده و فعالیت ها و نوآوری های آتی خود را معرفی می نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دکتر کسرایی مدیرعامل شرکت، ضمن حضور در غرفه مربوطه به همراه معاونین و مدیران ارشد، اظهار داشت:

شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با باور بر اینکه جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، صکوک یکی از راهکارهای عملی برای تامین مالی طرح ها و پروژه های اقتصادی است آماده ارائه مشاوره و راهنمایی در خصوص تامین مالی از طریق انواع اوراق بهادار اسلامی (صکوک) می باشد.

اگر سابقه انتشار صکوک در کشور را بررسی کنیم، پی می بریم که اوراق بهادار اسلامی با استقبال زیادی از سوی سرمایه گذاران و همچنین سیاست گذاران نظام پولی و مالی مواجه شده است. علت این امر آن است که آنها در یک ابزار مبنی بر قوانین و شریعت اسلام سرمایه گذاری می کنند و در واقع این ابزار از معاملات ربوی به دور است. دلیل جذابیت این اوراق برای سیاست گذاران نیز این است که این ابزار برخلاف انواع دیگر ابزارهای غیراسلامی بحران زا نیست و لذا مورد استفاده بیشتر قرار می گیرد.

امید است با فرهنگ سازی بیشتر، استقبال گسترده تر از صکوک را در سال های آینده شاهد باشیم.


بالا